[Orange] Numer bez limitu w orange na kartę

PostNapisane: 4 kwi 2013, o 21:45
przez lexom
Witam. Interesuje mnie promocja w Orange "Numer bez limitu w orange na kartę "
Włączenie tej usługi wyłącza usługę "Rok ważności konta".

Np. włączając tą usługę i zasilając konto za 100zł to przez jaki okres jest ważna moja karta na połączenia wychodzące?

PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:20
przez yul69
W taryfie orange one-100dni
W pozostałych-5mcy

PostNapisane: 4 kwi 2013, o 22:52
przez Calm7
Nigdy więcej RWK nie zobaczysz.
Wątpię czy warto. Przemyśl to kilka razy.

PostNapisane: 6 kwi 2013, o 12:46
przez lexom
Jest to pewna niedogodność, ale w plusie też nie można łączyć tych ofert. W T-mobile chyba wcale nie ma takowej oferty.

PostNapisane: 6 kwi 2013, o 12:50
przez Karlos20
Calm7 napisał(a):Nigdy więcej RWK nie zobaczysz.

Jest na to sposób: Kumulacja Ważności konta :)
Wysyłasz 14-cyfrowy kod zasilenia na nr 80400.
Opłacalna "promocja" w innych taryfach niż ONE.
UWAGA: nie działa w Zetafonie!

PostNapisane: 6 kwi 2013, o 21:04
przez Calm7
Lexom. Łączenie, dostępność, to pikuś. U Wredniaka RWK nie jest zawieszana. Numer zostaje wykreślony z tej opcji na zawsze.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 12:03
przez JasiekPL
Jest ktoś w stanie powiedzieć jak zachować rok ważności konta z numerem bez limitu? Jak widać na pewnym serwisie aukcyjnym jest to możliwe.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 14:03
przez ciekawy
co za problem ?

przenieść numer na dzień do innej sieci,potem spowrotem do Orange i RWK powinno być albo mieć jeden numer z RWK i zasilać po to żeby ten numer był,a drugą kartę sim taką do wyrzucenia można używać do tej promocji,a potem jak już promocja się skończy i RWK nie bedzie to sim wyrzucasz i tyle,to dwa najprostsze rozwiązania i najpewniejsze

PostNapisane: 27 paź 2013, o 15:37
przez Ruben
JasiekPL napisał(a):Jest ktoś w stanie powiedzieć jak zachować rok ważności konta z numerem bez limitu?

Z tego, co się orientuję, to są to karty z ważnością konta wydłużoną poprzez kumulacje przy zasilaniu wysokimi nominałami a ta ważność nie ulega skróceniu przy ofercie "wybrany numer".

PostNapisane: 27 paź 2013, o 19:50
przez Hohopitan_1980
Calm7 napisał(a):Lexom. Łączenie, dostępność, to pikuś. U Wredniaka RWK nie jest zawieszana. Numer zostaje wykreślony z tej opcji na zawsze.

Czyli mam rozumieć, że nr nawet po przeniesieniu do innej sieci i powrocie do orange figuruje na tej wrednej liście? Nikt tego tematu nie przerabiał?

PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:01
przez Edmund
Calm7, zdaje mi się, że wspominałeś, że po przejściu do Nju i z powrotem do Orange da się odzyskać RWK?

PostNapisane: 27 paź 2013, o 23:15
przez Calm7
Ed, Hohopitan.
Przeniesienie do innej sieci, powrót - raczej odzyska się RWK.
Przeniesienie do Nju, powrót z Nju - tak, odzyska się RWK.
Karta zostaje wyczyszczona z "rejestru".
Wtedy koszt włączenia RWK, tj.3zł
:- )

PostNapisane: 30 paź 2013, o 20:15
przez JasiekPL
Jeszcze jedno pytanko, jak to jest z ważnością konta na wychodzące i przychodzące gdy przechodzimy na nju z orange i odwrotnie?

PostNapisane: 7 lis 2013, o 04:42
przez Karlos20
JasiekPL, ważność konta na wychodzące wynosi 31 dni, przychodzących to 365 dni.
To standardowa ważność karty po odpaleniu nowego startera.
Migracje z Orange na kartę -> nju na kartę -> Orange na kartę - zawsze powoduje resetowanie kont, tak jakbyś odpalał nową startówkę :)
Pozdrowienia :)

PostNapisane: 7 lis 2013, o 06:53
przez slawekt
Karlos20 napisał(a):Migracje z Orange na kartę -> nju na kartę -> Orange na kartę - zawsze powoduje resetowanie kont, tak jakbyś odpalał nową startówkę

Rzekłbym gorzej niż odpalenie karty startowej...
Oprócz resetu konta następuje jego bezpowrotne wyczyszczenie ze środków znajdujących się na karcie :-( Zaś przy odpaleniu nowej karty to zjawisko nie występuje ;-)

PostNapisane: 7 lis 2013, o 09:32
przez slawekt
Calm7 napisał(a):Sensu podanego przykładu nie załapałeś w pełni

Załapałem, załapałem... Stąd uśmiechy na końcach zdań.
Pokazałem tylko drobną różnicę w finansach pomiędzy przypadkami (niestety na korzyść Wredniaka) ;-)

PostNapisane: 24 lis 2013, o 09:36
przez colombo
Ruben napisał(a):
JasiekPL napisał(a):Jest ktoś w stanie powiedzieć jak zachować rok ważności konta z numerem bez limitu?

Z tego, co się orientuję, to są to karty z ważnością konta wydłużoną poprzez kumulacje przy zasilaniu wysokimi nominałami a ta ważność nie ulega skróceniu przy ofercie "wybrany numer".

W świetle wypowiedzi Alicji Orange Eksperta tutaj cytuję:
Calm7, jeśli już korzystasz z Kumulacji okresu ważności środków i skorzystasz z Numer bez limitu, ważność połączeń wychodzących zostanie skrócona do 30 dni. Natomiast, jeśli najpierw skorzystasz z Numeru bez limitu a następnie będziesz doładowywać konto poprzez SMS-a pod 80400, ważność środków będzie się kumulować.

wygląda na to, że sprzedawane na alle karty z możliwością numeru bez limitu przez rok bez doładowywania, są "robione" przez sprzedawców w takiej kolejności: włączenie numeru bez limitu, doładowywanie korzystając z Kumulacji ważności, pozbywanie się środków z konta, sprzedaż. Co wydaje się niewygodne. Albo Orange Ekspert nie ma racji - zresztą w regulaminie Numeru bez limitu nie ma nic o wyłączniu usługi Kumulacja ważności tylko o RWK.

PostNapisane: 26 lis 2013, o 23:15
przez Calm7
Zibi. Tego cholerstwa nie da się wyłączyć.
Odradzam tę usługę.

PostNapisane: 27 lis 2013, o 01:30
przez Karlos20
Wybrany numer do każdej sieci dezaktywujesz skutecznie:
> przechodząc do NJU NA KARTĘ - czyścimy całkowicie saldo konta z promocjami
> przechodząc do OFNK, SMART, YES.

RWK za SMSa odzyskamy tylko poprzez: ONE/NOGO/POP -> NJU -> ONE/NOGO/POP.

PostNapisane: 27 lis 2013, o 01:52
przez Karlos20
Calm7, śmiesz twierdzić, że zabieg SPA prepaidowy w wykonaniu przejścia do NJU na kartę nie pomoże?

PostNapisane: 27 lis 2013, o 02:15
przez Calm7
Karol, Ty jakiś śnięty o tej porze
:- )
Napisałem, że da radę, ale tylko JEDEN raz.
Następne - dają wynik:
Usluga nie jest dostepna dla Twojego numeru.

PostNapisane: 27 lis 2013, o 12:19
przez colombo
Calm7 napisał(a):Zibi. Tego cholerstwa nie da się wyłączyć.

Pomijając kwestię RWK da się wyłączyć - wg regulaminu usługę można wyłączyć SMS STOP na nr 100 oraz wyłącza się automatycznie po zmianie taryfy na np. Orange Free na kartę.
A wiadomo może czy jest możlwe ponowne włączenie tej usługi - tj. w pierwszym przypadku po prostu ponowne włączenie, a w drugim zmiana taryfy na regulaminową, np. ONE i włączenie usługi?

PostNapisane: 30 lis 2013, o 00:41
przez AndrzejZ
A jak to wygląda w przypadku, gdy mam włączoną aktualnie promocję "rok ważności konta" i konto ważne do listopada następnego roku? Jeśli aktywuję promocję "numer bez limitu" to rok ważności zniknie i konto straci swoją ważność? Czy jednak będę mógł bez zasileń ciągnąć na tym darmowym numerze przez rok?

PostNapisane: 30 lis 2013, o 01:39
przez Calm7
Andrzej.
RWK znika, a środki na koncie będą ważne 30 dni.

PostNapisane: 4 sty 2014, o 21:26
przez corner
Calm7 napisał(a):Napisałem, że da radę, ale tylko JEDEN raz.
Następne - dają wynik:
Usluga nie jest dostepna dla Twojego numeru.

A dlaczego tak się dzieje?

PostNapisane: 4 sty 2014, o 22:05
przez Calm7
A nie mam pojęcia... Może to tylko jeden przypadek...
Ale tak mi się stało na jednym numerze, i RWK mi topnieje, i nic nie mogę zrobić.

PostNapisane: 4 sty 2014, o 22:12
przez corner
Ciekawe czy reklamacja coś by dała...

PostNapisane: 4 sty 2014, o 22:29
przez Calm7
Znów zmienię na NJU
:- D

PostNapisane: 6 sty 2014, o 12:06
przez ~Jo
Ktoś potrafi w prosty sposób wyjaśnić, jak zrobić roczną ważność konta Orange (bez konieczności doładowania), z zachowaniem połączeń z jednym numerem "bez limitu" ? Z tego co zrozumiałem, to trzeba przejść do NJU, potem z powrotem do Orange (ale wtedy resetuje się konto?), potem włączyć za 3 złote roczną ważność konta, i ponownie włączyć opcję darmowych połączeń z wybranym numerem ? Ale jak konto się zresetuje to jego ważność nie będzie 31 dni na połączenia wychodzące ? Wiem, że jakoś da się to zrobić, ale nie mogę wyłapać jak. Ktoś pomoże ??

PostNapisane: 6 sty 2014, o 12:59
przez Calm7
Jo.
Być może nie resetuje się ten numer, i po powrocie z NJU - udaje się włączyć RWK, a numer "dziedziczony"?

PostNapisane: 3 lut 2014, o 01:07
przez zibi123
~Jo napisał(a):Ktoś potrafi w prosty sposób wyjaśnić, jak zrobić roczną ważność konta Orange (bez konieczności doładowania), z zachowaniem połączeń z jednym numerem "bez limitu" ?

Na allegro mają różne sposoby, a ja znam taki: wydłużasz sobie konto o rok sms, wysyłasz wybrany numer sms na 100, a potem zamiast odpowiedzieć tak na sms od Orange znowu wysyłasz ten numer na 100. Masz numer za darmo i rok ważności konta, ale nie możesz już wydłużać przez sms o rok. Działa używam od miesiąca. Doładowuję konto przez kumulację i mam już ważne na półtora roku.

PostNapisane: 6 lut 2014, o 00:03
przez Ufo atakuje
~Jo napisał(a):Ktoś potrafi w prosty sposób wyjaśnić, jak zrobić roczną ważność konta Orange (bez konieczności doładowania), z zachowaniem połączeń z jednym numerem "bez limitu" ? Z tego co zrozumiałem, to trzeba przejść do NJU, potem z powrotem do Orange (ale wtedy resetuje się konto?), potem włączyć za 3 złote roczną ważność konta, i ponownie włączyć opcję darmowych połączeń z wybranym numerem ? Ale jak konto się zresetuje to jego ważność nie będzie 31 dni na połączenia wychodzące ? Wiem, że jakoś da się to zrobić, ale nie mogę wyłapać jak. Ktoś pomoże ??

Jak ktoś jeszcze nie wie jak to zrobić pisać na PW... żadne NJU nie potrzebne..

PostNapisane: 7 lut 2014, o 14:50
przez zibi123
No przecież napisałem co i jak - to działa. Róbcie tak zamiast kupować takie karty na allegro.

PostNapisane: 15 mar 2014, o 11:24
przez emka88
Możecie mi coś wyjaśnić... Jeśli mogę rozmawiać za darmo z jednym numerem cały czas to czy to nie jest lepsze niż rok ważności konta? przecież jak doładuje sobie za 100zł na 5 m-cy to wiadome jest, że wykorzystam to w ciagu tych 5m-cy i będę musiała jeszcze raz doładować więc konto i tak będzie ważne, a ja najczęsciej rozmawiam ze swoim facetem więc numer za darmo jest dla mnie super opcją.

Wytłumaczcie mi co jest w tej promocji nie halo w moim przypadku?

PostNapisane: 15 mar 2014, o 12:47
przez Calm7
Emka.
Bo najlepiej jest ładować konto wtedy, kiedy my chcemy /potrzebujemy, a ta usługa WYMUSZA doładowania.
Akurat teraz nie jest to problemem, bo i tak kasę wygadujesz, poza tym klamka zapadła, więc nie ma co dywagować.

PostNapisane: 16 mar 2014, o 10:45
przez emka88
Jeszcze nie zapadła :)

Ale chyba zrozumiałam, jeśli chodzi o moją mamę... laduje konto bo musi, a że mało dzwoni to ma już na koncie ponad 200zł, jak jej włączę tą promocje to dopóki nie skończy jej sie kasa to nie bedzie musiała doładowywać, a tak to w przyszłym miesiącu musiałaby doładować, ale jeśli ktoś używa telefonu częściej i kasa mu szybciej schodzi niż ważność konta, wtedy ta opcja jest niepotrzebna.

PostNapisane: 16 mar 2014, o 10:57
przez corner
A jeśli mam darmowy numer włączony w taryfie POP to czy po przejściu na taryfę YES numer pozostanie aktywny czy trzeba go jeszcze raz włączyć? Nie gryzie się z darmowymi rozmowami w sieci?

PostNapisane: 16 mar 2014, o 11:26
przez Calm7
Emka, zapewne Tobie się nie przyda, ale zapewniam, lepiej mieć RWK, niż jej nie mieć.
*
Corner.
Trudno powiedzieć, bo Yes lubi fikać, ale musisz zaryzykować
PS. Pamiętaj, że okres doładowań jest krótszy od POPa.

PostNapisane: 18 mar 2014, o 07:56
przez emka88
Dziś chciałam włączyć mamie rwk i przyszedł sms ze usługa niedostepna wtf? :/

PostNapisane: 18 mar 2014, o 08:18
przez Sahim
emka88 napisał(a):Dziś chciałam włączyć mamie rwk i przyszedł sms ze usługa niedostepna wtf? :/

Taki komunikat przychodzi gdy mamy włączoną usługę wykluczającą włączenie RWK (np. numer bez limitu) LUB operator ma AWARIĘ. Czasem nie mogłem włączyć RWK przez kilka godzin a później kod przechodził bez żadnych oporów.

PostNapisane: 18 mar 2014, o 09:08
przez Calm7
Emka.
A nie było to raczej:
Usługa nie jest dostępna dla Twojego numeru?
:- D

PostNapisane: 18 mar 2014, o 18:16
przez emka88
Nie nie, dokładnie pisało, że usługa tymczasowo niedostępna..

Numer jest w Nowe Orange Go i nie ma żadnych funcji opcji ani nic :) bo to nr mojej mamy a ona sie na tym nie zna ;)

Później spróbuję ponownie i dam znać czy znowu taki komunikat.

PostNapisane: 18 mar 2014, o 20:42
przez Calm7
Emka.
No to masz farta, później usługę będziesz mogła uruchomić.

PostNapisane: 20 mar 2014, o 13:34
przez LOOPO
Zauważyłem, że w regulaminie usługi jest napisane, że trzeba używać numeru powyżej 33 dni aby włączyć "numer bez limitu". A na stronie jest mowa o 30 dniach. Czy ktoś próbował włączyć numer po trzydziestu dniach?

PostNapisane: 21 mar 2014, o 19:06
przez Calm7
Nie zakładam nowego tematu, ten chyba wystarczy.
W Orange na kartę, dostępna jest promocja TRZY numery bez limitu.
Koszt każdego numeru z osobna to 3zł. Usługa cykliczna (ale można wyłączyć w każdej chwili) ważna 30 dni.
Niestety nie wiem czy zachowuje się RWK, z czasem to wyjaśnimy.

PostNapisane: 21 mar 2014, o 20:39
przez sebusy
Trzy numery aka Twoje numery:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
- nie gryzą się z RWK, bo w regulaminie nie uwzględniono;
- promocja ważna do 30 czerwca 2014r.

PostNapisane: 22 mar 2014, o 19:50
przez Calm7

PostNapisane: 25 mar 2014, o 21:03
przez kaspeed
Promocja bardzo fajna z radością skorzystałem:)

PostNapisane: 31 mar 2014, o 10:44
przez emka88
JEST!

Udało mi się uruchomic RWK mamie :))