Klucz Mobile - the new MVNO story...

PostNapisane: 28 sie 2013, o 20:03
przez Andrej Karaban
Klucz Mobile is specifically designed for those customers who do care about saving money, getting great quality of service, ease of use, efficiency and simplicity. Klucz Mobile is the authentic Polish brand as well as our infrastructural partner Polkomtel (TM PLUS). Operationally, Klucz Mobile is a very small, flat and effective team. This allows us to offer our customers best Pay-As-You-Go proposal that have ever existed on the Polish market to date.

Why the name and TM Klucz Mobile? Well, it is very simple, - the word "Klucz" is very clear for every Slavic nation on the planet. Also, we are uniting divided families by providing best international rates on the market. We are creating the new market and new trends in Poland. Those parents in Poland that could not call their nearest and dearest working and studying abroad straight from their mobile phones due to the restrictive rates offered by the big mobile operators can do that easily now with Klucz Mobile assistance.

The benefits for our customers using Klucz Mobile PAYG offer vs Post-Paid offers are very obvious,

1. Our customers will be able to take full control of their spending on mobile communication;

2. Our customers will be able to cut their monthly mobile communication bills by at least 50%;

3. There are no hidden or fixed charges, no binding 2-3 years contracts of any kind;

4. Porting into Klucz Mobile network is very easy and fully automated. It can be done via Klucz Mobile web interface.

5. On-net calls and SMS are free of charge - with Klucz Mobile 50Zl top-up offer our customers are getting 6 months worth of free on-net calls...

6. Our internet packages are very competitive and reliable;

7. Our international rates are unprecedented in the Polish history; it has never been easier to call abroad. Now, Klucz Mobile takes care of keeping our customers' spending at the lowest point imaginable.

8. Klucz Mobile web site is easy to use, fast, reliable, up-to-the point, and very practical.

The main idea behind Klucz Mobile services is extreme practicality, no frills, personal and friendly customer service!

PostNapisane: 28 sie 2013, o 20:13
przez buba1234
I brawo, świetna oferta.

PostNapisane: 28 sie 2013, o 20:57
przez poziom
Jakie są wasze plany, założenia?
Zdajecie sobie sprawę, że pomimo świetnej oferty będzie wam bardzo ciężko zaistnieć na polskim rynku tylko i wyłącznie poprzez obecność w internecie.

PostNapisane: 28 sie 2013, o 21:30
przez divhashmorex
Klucz Mobile is specifically designed for those customers who do care about saving money, getting great quality of service, ease of use, efficiency and simplicity.

Brawo! W końcu, bo określanie grupy docelowej jako wszystkich, tylko nie Polaków było moim zdaniem bardzo bardzo wkurw***. Świetnie, że te głupoty zostały usunięte z waszej strony internetowej :)

Klucz Mobile is the authentic Polish brand as well as our infrastructural partner Polkomtel (TM PLUS).

Coś by wam się stało, gdybyście próbowali nie psuć dopiero co zdobytego dobrego, (nowego) pierwszego wrażenia?
Choć fakt, macie rację. Jesteście tak prawdziwie polską marką jak Polkomtel, czyli z tym krajem nie macie nic wspólnego (co w waszym wypadku nie znaczy niczego złego).

This allows us to offer our customers best Pay-As-You-Go proposal that have ever existed on the Polish market to date.

Czemu "best"? Pytam nie ze złośliwości, lecz po prostu z ciekawości, dlaczego tak wysoko cenicie swoją ofertę.

1. Our customers will be able to take full control of their spending on mobile communication;

A o takiej ofercie jak powiedzmy ... Play na kartę Formuła mini Max słyszeliście? Jestem ciekaw, czy wasi klienci będą mogli przynajmniej w takim samym stopniu kontrolować wydatki na telefonię komórkową :)

2. Our customers will be able to cut their monthly mobile communication bills by at least 50%;

Czy mogę prosić o jakąś gwarancję zwrotu różnicy? Z chęcią wtedy skorzystam (ze zwrotu różnicy oczywiście).

3. There are no hidden or fixed charges, no binding 2-3 years contracts of any kind;

Tego punktu nie rozumiem. To przecież oferta prepaid, więc to chyba oczywiste, że nie ma tu 2-3 letnich umów. Co więcej, 3-letnie umowy są obecnie niedozwolone (dla nowych klientów).

8. Klucz Mobile web site is easy to use, fast, reliable, up-to-the point, and very practical.

Pod jakim względem?

Niniejszy post został napisany w języku polskim, gdyż znajdujemy się na polskim forum telekomunikacyjnym. W Polsce obowiązującym językiem jest język polski i takim językiem winniście się porozumiewać z innymi użytkownikami.

Na koniec dodam, że osobiście życzę wam powodzenia na tym zatłoczonym rynku telekomunikacyjnym, zwłaszcza biorąc pod uwagę partnera jakiego sobie wybraliście (żaden MVNO Polkomtelu nie odniósł do tej pory sukcesu, a jeden pomimo świetnej (jak na tamte czasy) oferty poniósł sromotną klęskę).

PostNapisane: 28 sie 2013, o 21:45
przez shadowman333
Mają stronę po polsku, ale na forum już nie potrafią pisać w naszym języku. Moim zdaniem to brak profesjonalnego podejścia do (przyszłego) klienta.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 08:23
przez Andrej Karaban
Dear Friends,

I can only apologise for not being able to express myself in Polish just yet! The current command of Polish would not allow me to put through my messages clearly. I can only promise that at a point of time I will be able to speak and write in Polish fluently. Therefore, please, do not take a grudge and give me a chance. Yet, I do uderstand 80-90% of what is being communicated to me in Polish.

Now, I could easily ask my fellow colleagues to translate my personal messages to you to Polish. However, I decided that I have to address the audience personally. I think this is fair.

Why is our offer "the best"? Because nobody on the market but Klucz Mobile is offering a PAYG offer that combines very competitive National rates and best by far International call rates. It means - our customers do not need to have 2-3 handsets with 3 different SIM cards. Klucz Mobile SIM card is universal; just enough to cover all needs. Additionally, our 50Zl offer is ground breaking - allowing our customers to enjoy 6 months worth of FREE on-net calls. There are no connection charges. Our service is very simple and void of hidden tariffs. Klucz Mobile offer is not a short run campaign; rather, it is a long-term proposition. The rates for our customers can only decrease...

Thank you very much for your patience, questions and understanding.

I am looking forward to welcoming you to Klucz Mobile Friends' Circle soon...

Respectfully,
Andrej Karaban, Managing Director
Klucz Mobile

PostNapisane: 29 sie 2013, o 08:42
przez vh
Дaвaй по-русски! ;-]

PostNapisane: 29 sie 2013, o 08:50
przez sql
Podstawowa sprawa to roczna ważność konta w sieci Klucz. Wszyscy operatorzy w kraju (chociażby jako dodatkowa usługa) ją posiadają.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 08:57
przez Andrej Karaban
Ważność konta w sieci Klucz - 1 ROK czasu po kazdym doladowaniu!

PostNapisane: 29 sie 2013, o 10:21
przez Ventussi
I have to admit, it's a nice offer, but I don't like the name "Klucz"... it just... i don't know, I doesn't seem to be the perfect name for a mobile network :P However, I'm still considering moving my number to your network because it uses Plus BTSes. It's a major advantage and it's still cheaper than Plus' offer.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 10:29
przez ChuckyCiechanow
Jak jest traktowane połączenie z Plusa do Klucz Mobile ? Wewnątrz sieciowe czy poza siecią ?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 12:47
przez Andrej Karaban
To Ventussi

What is perfect in this world?

We are offering you an amazing proposal and personal customer service. We do like our brand name. It is different, simple, laconic - the same as our commercial proposal.

Brgds,
Andrej

[ Dodano: 2013-08-29, 13:51 ]
To ChunckyCh

Poza secia

PostNapisane: 29 sie 2013, o 13:32
przez MariaS
ChuckyCiechanow napisał(a):Jak jest traktowane połączenie z Plusa do Klucz Mobile ? Wewnątrz sieciowe czy poza siecią ?

To chyba pytanie do PLUSa, ale wiem ze polaczenia z Klucz Mobile do PLUS traktowane jak polaczenia do innej sieci 0.19 PLN/min

[ Dodano: 2013-08-29, 14:34 ]
shadowman333 napisał(a):Mają stronę po polsku, ale na forum już nie potrafią pisać w naszym języku. Moim zdaniem to brak profesjonalnego podejścia do (przyszłego) klienta.

Zawsze mozna pogarac po polsku z Prezesem PLAY ;) tak sobie na fotum i przy okazji spotac go czemu on licze sobie ponad 2 PLN za polaczenie z UE

[ Dodano: 2013-08-29, 14:36 ]
divhashmorex napisał(a):
Klucz Mobile is specifically designed for those customers who do care about saving money, getting great quality of service, ease of use, efficiency and simplicity.

Brawo! W końcu, bo określanie grupy docelowej jako wszystkich, tylko nie Polaków było moim zdaniem bardzo bardzo wkurw***. Świetnie, że te głupoty zostały usunięte z waszej strony internetowej :)

ciekawe stwierdzenie, zwlaszcza ze KLUCZ wszedzie promuje swoja oferte do Norwegii, UK czy UE, państw do których wyjechało tysiace Polakow w poszukiwaniu lepszego życia, zostawiajac tu rodziny. Bardziej "polskiej" oferty nie ma nikt, chyba ze troską o Polkó jest cena ponad 2 PLN za polączenia no to wtedy tak

generalnie ubaw ;) dla kogo pracujesz?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 14:19
przez divhashmorex
Maria, najpierw naucz się pisać, a dopiero potem komentuj.
Polecam także naukę czytania ze zrozumieniem.
Na stronie klucza dawniej napisane było, że oferta skierowana jest do imigrantów, turystów i generalnie każdego, kto znalazł się w naszym kraju, a nie jest Polakiem.

Obecny zapis jest znacznie mniej kontrowersyjny.

Czy ktoś może potwierdzić, że połączenia z kluczem z Plusa nie są rozliczane z pakietów połączeń wewnętrznych?
Ponadto, czy jest jakiś sposób, by sprawdzić, czy dana osoba jest w kluczu?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 14:30
przez Ventussi
Are you planning any advertising campaign on TV or/and on the radio?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 15:17
przez Andrej Karaban
To Ventussi

Re the advertising on TV and/or Radio, the effectiveness of such advertisement is very questionable and it is supper expensive. It is not the rocket science to advertise on TV/Radio if you have millions of dollars to fritter away... let Richard Branson do that.

Klucz Mobile strength is our competitive offer which is one of a kind on the market. The best advertisement is the word of mouth. We are not in hurry as our customers will find us and recommend Klucz Mobile to their relatives and friends.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 16:26
przez Emsi
divhashmorex napisał(a):Na stronie klucza dawniej napisane było, że oferta skierowana jest do imigrantów, turystów i generalnie każdego, kto znalazł się w naszym kraju, a nie jest Polakiem.

Mijasz się z prawdą. Tak akurat nie było napisane, jest to jedynie wynik Twojej nadinterpretacji.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 16:49
przez Ruben
ChuckyCiechanow napisał(a):Jak jest traktowane połączenie z Plusa do Klucz Mobile ? Wewnątrz sieciowe czy poza siecią ?

Niestety połączenia z Plusa do Klucza nie są taryfikowane jako wewnątrzsieciowe.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 17:18
przez Artur051
Czy pakiety internetowe mają lejek? Jak są rozliczane?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 17:39
przez MariaS
divhashmorex napisał(a):Na stronie klucza dawniej napisane było, że oferta skierowana jest do imigrantów, turystów i generalnie każdego, kto znalazł się w naszym kraju, a nie jest Polakiem.

czyli firme w Polsce ma prawo otworzyc tylko Polak oraz uslugi w Polsce mozna swiadczyc TYLKO Polakom? Rewelacja! I gdzie taki zapis w prawie? W dawnej ofercie Klucza polaczenia z UE bylo 0.30 PLN co nadal jest KILKAKROTNIE taniej niz u POLSKIEJ konkurencji ;)

Widac ze masz jakis problem z polskoscia.

ciekawe kiedy Polacy z Londynu organizuja jakis taki Klucz dla swoich, zeby dzwonili do Polski za 0.15 PLN? :mrgreen:

[ Dodano: 2013-08-29, 18:41 ]
Artur051 napisał(a):Czy pakiety internetowe mają lejek? Jak są rozliczane?

na FB Klucz wczoraj bylo takie pytanie, oto odpowiedz (skopiowalam)
W Klucz Mobile pakiety są rozliczane następująco: 9 PLN - 500 MB, 15 PLN - 1 GB, 25 PLN - 2GB, oznacza to, że po zapłaceniu np 9 złotych dostaję się 500 MB do wykorzystania bez zaokrągleń. Jeśli korzystać z Internetu bez zakupu pakietu to za każde rozpoczęte 100 kB naliczana jest opłata 2 grosze

PostNapisane: 29 sie 2013, o 20:14
przez Hrycko
Co do pakietu inaczej mowiac jest rozliczany co do 1 KB. Pod *121# wyswietla, ze pozostalo mi: 499020 KB i rzeczywiscie spada o wiele wolniej niz w innych sieciach o plusie niewspominajac... A wie ktos jak sprawdzic ilosc minut w pakiecie do sieci? Zarejestrowac sie nie moge na stronie, bo wyskakuje mi "Помилка", бля... Jakims kodem czy co?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 20:27
przez Emsi
Z tego co mi wiadomo na razie niedostępna jest funkcja sprawdzania ilości minut w pakiecie wewnątrzsieciowym. :( Pakietu internetu jeszcze nie testowałem, ale jak faktycznie w ten sposób jest rozliczany, to jestem pod ogromnym wrażeniem.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 23:35
przez wook
ile kosztuje minuta do USA na stacjonarny? Bo w Lyce mam za 19 gr/minuta w sekundowym rozliczaniu.

PostNapisane: 30 sie 2013, o 02:48
przez poziom
Wszystko masz na stronie: http://klucz.net/
20gr
do Chicago 5gr.

wg. tego viewtopic.php?p=656719&highlight=#656719
od 1 października 7groszy.

PostNapisane: 30 sie 2013, o 07:54
przez telemaniak1984
Emsi napisał(a):

Opanuj troszkę swoją fobię na punkcie krajów ze wschodu.

Tam nigdzie nie było napisane, że oferta jest kierowana do wszystkich, tylko nie do Polaków.

Jestem ciekawy, skąd taka niechęć do oferty Klucz Mobile. Wchodzi operator, który wprowadza rewolucję jeśli chodzi o ceny połaczeń zagranicznych oferując przy tym konkurencyjną ofertę krajową i darmowe pakiety w sieci.

0,19 gr/min (również do PLAY) i 9 gr/SMS - takimi cenami może pochwalić się niewielu graczy

PostNapisane: 30 sie 2013, o 07:59
przez wook
to jak będzie 7 gr/min to może kupie simke, jak na razie mam o 1 gr taniej min do USA (NYC), zobaczymy, zasięg i tak ten sam.

PostNapisane: 30 sie 2013, o 11:19
przez divhashmorex
telemaniak1984,
A w którym miejscu napisałem, iż oferta jest zła, albo w którym miejscu odnosiłem się negatywnie do jego oferty?
Jedyne czego się czepiałem to zapis na stronie dotyczący grupy docelowej i oczywistych niedoróbek, z czego to pierwsze zostało już całkowicie, zaś drugie w większości naprawione.
Sam postanowiłem przetestować klucz i pomimo, że nie do końca jestem zadowolony, to nie mogę także powiedzieć, iż jestem niezadowolony.

Co do tego, że nie było wprost napisane, iż oferta nie jest dla Polaków...
Wprost nie, ale zapis był mniej więcej taki: Oferta skierowana jest do imigrantów, zagranicznych biznesmenów, studentów, itp.
I o ile nie przeszkadzają mi mniejszości narodowe, to ten zapis wydał mi się odrobinę zbyt bezczelny.

PostNapisane: 30 sie 2013, o 11:42
przez Emsi
Zwykłe określenie grupy docelowej. Kiedy Heyah weszła na rynek pisano, że jest to oferta skierowana do młodzieży. U mnie w rodzinie w startery zaopatrzyli się rodzice, dziadkowie, ciotki, wujkowie i nikt nie czuł się pokrzywdzony, że nie wymieniono ich w grupie docelowej oferty Heyah. Kupiłem już trzy startery Klucza i nikt mnie z paszportu nie sprawdzał.

PostNapisane: 30 sie 2013, o 20:36
przez telemaniak1984
@ divhashmorex

A z czego nie jesteś zadowolony w Klucz Mobile? Napisz konkretnie jak możesz... Pytam oczywiście o ofertę i działanie sieci, a nie o stronę www, itp.

PostNapisane: 5 wrz 2013, o 16:23
przez tytan1
kurde, chyba zapomniałem doładować i zawiesili mnie :( , nowy starter ile ma ważność? można jeszcze odwiesić :?: :?:

PostNapisane: 5 wrz 2013, o 16:36
przez telemaniak1984
Nowy starter ma chyba 3 m-ce + miesiąc na odbieranie.

Każde doładowanie wydłuża ważność o rok.

PostNapisane: 7 wrz 2013, o 15:45
przez Ricki1980
Mam pytanie jakie dane należy wpisać, aby działał internet w SGS2? Telefon ustawia domyślnie Plusa i nie wskakuje ikonka H+, czyli brak sieci. Transmisja GPRS została aktywowana, pakiet wykupiony i zero internetu.

PostNapisane: 7 wrz 2013, o 20:51
przez marcinek243
Może włączenie danych w roamingu coś pomoże?

PostNapisane: 7 wrz 2013, o 21:11
przez Ricki1980
Nic nie daje, telefon ustawia dane APN z Plusa. Na stronie Klucz jest konfigurator, ale tylko przychodzą ustawienia mms. Może trzeba czekać ileś czasu, aż załączenie transmisji danych po kodach zacznie działać?

PostNapisane: 11 wrz 2013, o 07:16
przez sa
Pytanie do ekspertów czy jest mozliwość zrobienia debetu tj.minusa w saldzie konta w kluczu?pytam z ciekawości bo w plusie można, podobnie jak w t-mobile i heyah(net rozliczenie),wie ktoś może ,testował?

PostNapisane: 21 wrz 2013, o 10:21
przez slawekt
sa napisał(a): czy jest mozliwość zrobienia debetu tj.minusa w saldzie konta w kluczu?

Na SMS'ach i rozmowach nie ma takiej możliwości, przerywa przy niskim stanie konta. Zaś w przypadku internetu jeszcze nie wiem, bo nie korzystam u tego operatora :-(

PostNapisane: 24 wrz 2013, o 18:19
przez Emsi
Promocja od Klucza:
KLUCZ Mobile facebook napisał(a):Przyjdź do salonu Klucz Mobile w Warszawie, kup starter 30 PLN a dostaniesz doladowanie 20 PLN GRATIS!!!

PostNapisane: 24 wrz 2013, o 19:41
przez MarekAG
Biegnę kupić bilet na pociąg do WWA...

PostNapisane: 1 paź 2013, o 17:20
przez Emsi
Ktoś pytał kiedyś o dostępność starterów Klucza w Szczecinie. Można dostać w salonie prasowym Nawigator przy dworcu głównym.

PostNapisane: 1 paź 2013, o 23:54
przez wook
poziom napisał(a):Wszystko masz na stronie: http://klucz.net/
20gr
do Chicago 5gr.

wg. tego viewtopic.php?p=656719&highlight=#656719
od 1 października 7groszy.

się nie sprawdzło, dalej jest usa 20gr/min (Chicago mnie nie interesuje).

[ Dodano: 2013-10-02, 00:54 ]
trudno zostaje przy Lyce

PostNapisane: 3 paź 2013, o 17:52
przez Emsi
Wook, na fanpage na fejsie napisali takie info:

KLUCZ MOBILE napisał(a):Witamy serdecznie!
Planowaliśmy obniżkę cen do Chin, USA oraz kilku innych krajów. W związku ze zmianami technicznymi w POLKOMTEL o których pisaliśmy - przeniesienie PLUS a potem i KLUCZ na nową platforme techniczną, obniżka nastąpi do końca tego roku (nie wykluczamy, że jeszcze w tym miesiącu, ale nie ma pewnośći). Pierwsza obniżka cen w KLUCZ nastąpila tak jak zapowiadaliśmy - 5 lipca (2,5 mies. po starcie) ale potem zaczeły się zmiany techniczne, które narazie nas ograniczają. Z nową platformą będzie ulatwienie w kwestji roamingu.

KLUCZ Kolejna promocja dla tych, którzy odwiedzą punkt Klucza w W-wie.

PostNapisane: 3 paź 2013, o 18:13
przez SomalijskiWluczega
Emsi napisał(a):Wook, na fanpage na fejsie napisali takie info:

Planowaliśmy obniżkę cen do Chin, USA oraz kilku innych krajów. W związku ze zmianami technicznymi w POLKOMTEL o których pisaliśmy - przeniesienie PLUS a potem i KLUCZ na nową platforme techniczną, obniżka nastąpi do końca tego roku (nie wykluczamy, że jeszcze w tym miesiącu, ale nie ma pewnośći). Pierwsza obniżka cen w KLUCZ nastąpila tak jak zapowiadaliśmy - 5 lipca (2,5 mies. po starcie) ale potem zaczeły się zmiany techniczne, które narazie nas ograniczają. Z nową platformą będzie ulatwienie w kwestji roamingu.

KLUCZ Kolejna promocja dla tych, którzy odwiedzą punkt Klucza w W-wie.

No mam nadzieję że te doładowania 30zł dotyczą wszystkich, którzy doładują konto a nie tylko ze starterów warszawskich??
Swoją drogą zastanawiam się czy jak doładuje 50zł też dostanę 20zł gratis czy też już nie??
Wie ktoś?

PostNapisane: 3 paź 2013, o 18:52
przez Flash999
Prawie na pewno tylko dla Klientów tamtejszego salonu.

PostNapisane: 3 paź 2013, o 20:04
przez wook
Emsi napisał(a):Wook, na fanpage na fejsie napisali takie info:

nie mam ich w fejsie, sprawdzam ichnią strone, poczekam i tak mam jeszcze troche kasy na Lyce.

PostNapisane: 9 paź 2013, o 23:16
przez german
Ricki1980 napisał(a):Nic nie daje, telefon ustawia dane APN z Plusa. Na stronie Klucz jest konfigurator, ale tylko przychodzą ustawienia mms. Może trzeba czekać ileś czasu, aż załączenie transmisji danych po kodach zacznie działać?

APN klucza jest: www.klucz.net

PostNapisane: 13 paź 2013, o 17:39
przez goral2099
Witam. Po pogorszeniu oferty Lycamobile zastanawiam się nad Kluczem. Mam pytanie dot doładowań konta w Kluczu. Z tego co czytam to można doładowywać doładowaniami Plusa, ale czy jeżeli się zdecyduję na tą kartę to będę skazany tylko na karty-zdrapki/wydruki z terminala w sklepie, czy będę mógł doładować przez stronę swojego banku czy bankomat np wybierając doładowanie Plusa? Chciałbym się też dowiedzieć czy ładując za 100/150PLN dostanę 15/30PLN gratis. Bo pewnie na weekendowy bonus 30% przez stronkę Plusa nie ma co liczyć. Z góry dzięki za odp.

PostNapisane: 13 paź 2013, o 18:08
przez Emsi
Możesz doładowywać z banku jako Plus.

PostNapisane: 13 paź 2013, o 18:17
przez goral2099
Ok, dzięki. No to super. A jak z bonusami za doładowanie?

PostNapisane: 30 paź 2013, o 12:15
przez auvi
Na stronie klucza nie ma informacji o ważności konta. O co chodzi?

PostNapisane: 30 paź 2013, o 12:26
przez patrix-83
auvi napisał(a):Na stronie klucza nie ma informacji o ważności konta. O co chodzi?

Konto na wychodzące w KLUCZ MOBILE jest ważne 12 miesięcy po każdym doładowaniu poczynając od kwoty za 5zł :D Wiem bo korzystam z KLUCZA a reszta forumowiczów Ci to także potwierdzi z tą ważnością konta :D

PostNapisane: 30 paź 2013, o 13:03
przez auvi
Ale przyznasz, że brak oficjalnej informacji o tym jest podejrzany? Jeśli jednak jest inaczej niż myślę to prosiłbym linka, bo nie mogę znaleźć regulaminu.

A co do oferty, pakiet topup50 dający 12000 minut - to jest do wszystkich sieci?

PostNapisane: 30 paź 2013, o 13:52
przez Ruben
auvi, informacja jak najbardziej jest. Górna belka z przewijaną ofertą.
Odnośnie 12 tys. minut, to oczywiście dotyczy połączeń w sieci Klucz, czyli takie nielimitowane połączenia w sieci.

PostNapisane: 30 paź 2013, o 16:53
przez auvi
W takim razie strona jest zrąbana, bo u mnie nic się nie przewija i nie widzę nigdzie tej informacji, nawet po wyłączeniu Noscriptu i Adblocka (wciąż proszę o link regulaminu, by móc się odnieść).
Ponadto 12000 za niecałe 9 zł/mc to faktycznie konkurencyjna cena, ale nie są to jednak darmowe połączenia w sieci, więc strona dezinformuje.

PostNapisane: 30 paź 2013, o 18:05
przez divhashmorex
Obrazek

2. Przecież jest gwiazdka i "w zależności od doładowania". Oczywiście jest to dezinformujące, ale nie bardziej niż niektóre praktyki innych operatorów.

PostNapisane: 2 lis 2013, o 09:29
przez telemaniak1984
Jak 12 000 minut za 9 zł??? Czy cos źle rozumiem?

darmowe minuty są przyznawane po doładowaniu za darmo, nie trzeba nic kupować itp.

doładowujesz konto i masz. 5 zł - 1 dzień, 10 zł - 7 dni, 30 zł - 30 dni, 50 zł - 120 dni.

Z RWM też nie ma żadnego haczyka (opłaty, itp).

Przykład:

Ładujesz za 50 zł i automatycznie włacza się pakiet 12 000 minut w sieci ważny 120 dni. 50 zł masz nadal do wykorzystania na połaczenia krajowe, zagraniczne, internet, SMSy (SMSy w sieci są za darmo).

Przecież to proste jak budowa cepa :-)

Skoro użytkownicy nie rozumieją tak prostej oferty, to jak radzą sobie z LycaMobile czy T-Mobile, gdzie zrozumienie zasad regulaminów graniczy z cudem.

PostNapisane: 2 lis 2013, o 10:14
przez auvi
topup50 za 50 zł przedłuża konto o 180 dni, czyli 6 m-cy, tak? Daje to 50/6=8,33 zł na miesiąc. Ja wiem, że to jest rozumowanie trochę oderwane od rzeczywistości, ale rozpatrywałem Klucz pod kątem kosztu samych rozmów wewnątrz sieci. Poza tym to żadna rewelacja, bo gadając 300 minut miesięcznie do innych sieci kosztuje to 57 zł, a w nju czy Mini Max 29 zł...

PostNapisane: 2 lis 2013, o 12:30
przez telemaniak1984
Po pierwsze to nie TOPUP przedłuża waąność konta o 6 miesięcy tylko doładowanie konta i nie o 6 a o 12 miesięcy (każdy nominał)

TOPUP to pakiet, który aktywuje się automatycznie po doładowaniu konta i jest ważny 6 miesięcy. Jak minie 6-miesięczny okres pakietu nadal masz aktywne konto na połaczenia wychodzące przez jeszcze 6 miesięcy i jeśli wcześniej nie wydzwoniłeś całej kasy możesz nadal normalnie korzystać z telefonu.

Matko Boska :-)

Dlatego Klucz jest alternatywą.

Tu po prottu kupujesz starter, doładowanie i masz.

Natomiast w usługach jakie podajesz za przykład trzeba pamiętać o kodach, pakietach, usługach obniżających koszty, etc.

Jeśli ktoś rozmawia bardzo dużo to dla niego najlepszym rozwiązaniem jest NJU Mobile. Natomiast dla kogoś kto rozmawia mało VM lub KLUCZ. Proste.

Ponadto Klucz daje jeszcze swobodę dzwonienia za granicę. Też nie trzeba tam patrzeć na sieć, jaką ma nasz znajomy za granicą, pilnować ważności usług, pakietów, pamiętać kodów, etc.

Wkurza mnie tzw. wyznawanie opetatorów. Coś w stylu ja mam NJU Mobile albo Play i jestem the best a ktoś kto ma inna taryfę to baran.

Czy ja, jeśli rozmawiam przykładowo 40 minut miesięcznie muszę mieć NJU? Płacę 7,60 zł. Po jaką cholerę mi więc NJU Mobile? :-)

NJU Mobile jest jak dla mnie usługą dla użytkowników intensywnie używających swoją komórkę. Jeśli ktoś wydaje miesięcznie nie więcej niż 30 zł ta usługa mu się zwyczajnie nie opłaca (wg mnie).

[ Dodano: 2013-11-02, 12:39 ]
Pza tym co do zainteresowania samymi rozmowami wewnątrz sieci Klucz odstawia NJU daleko w tyle.

Dlaczego?

Kupuję doładowanie za 50 zł i mogę rozmawiać godzinę dziennie i pisać SMSy bez limitu.

50 zł / (6miesięcy * 30 dni) = wychodzi 0,28 zł dziennie. Lepsze od Heyah dniówki, bo tam trzeba za usługę zapłacić.

Pozostałe 50 zł mogę np. wygadać lub kupić pakiet internetowy za np 19 zł i resztę wygadać.

W NJU Mobile żeby wygadać godzinę dziennie muszę zapłacić 2 zł dziennie (nie licząc tej złodziejskiej opłaty cyklicznej za usługę).

2 zł dziennie * 180 dni = 360 zł (+ opłata cykliczna).

Więc jak ktoś chce dzwonić do laski tanio, to kupuje 2 startery Klucz i rozmawia dość swobodnie i SMSuje za darmo bez limitów. Jak komuś zależy tylko na tym, to korzystanie z NJU to głupota no chyba, że ktoś potrzebuje dzwonić 3 godziny dziennie.

Widać różnicę? To się właśnie nazywa ALTERNATYWA.

Poza tym piszesz tak, że jak się czyta Twoje posty to można wywnioskować że te 12 000 minut w sieci kosztuje 50 zł, co jest oczywistą nieprawdą.

PostNapisane: 2 lis 2013, o 15:47
przez auvi
Mnie natomiast wkurza jak z postów takich jak Twój odnoszę wrażenie, że ktoś ma nerwową misję uświadamiania innych, a nie po prostu wyjaśnienia tego co jest niejasne. Każdy ma prawo mieć wątpliwość, zwłaszcza, że strona Klucza jest bardzo mętna, a Regulamin to czysta papka bez faktycznego wyjaśnienia zasad świadczonych usług.

Nie rozumiem też dlaczego dopatrujesz się w moich postach "dezinformacji" a nie widzisz po prostu wątpliwości widzianych z pewnego punktu widzenia. Jeśli nadal jest on niejasny, bo może nie napisany wprost to wyjaśniam: rozglądam się za alternatywą, rozumianą właśnie w Twój sposób. Podstawą moich poszukiwań jest chęć oszczędności przy zachowaniu swobody i funkcjonalności (taki złoty środek), czyli:
- darmowych rozmów w sieci (spokój o poniesione koszta, bo czasem gadam w sieci 50 minut a czasem 500 na miesiąc, to samo z smsami)
- zminimalizowania kosztu rozmów 300-400 minut do innych sieci.
Dlatego w ogóle zainteresowałem się Kluczem, ale widzę, że jednak nie jest dla mnie, bo o ile jest w stanie zapewnić mi spokój sumienia o rachunki za rozmowy wewnątrz sieci, to nie dotyczy to zupełnie rozmów poza sieć - tutaj ma sens tylko nju albo Mini Max (zostaję przy tym drugim). Natomiast rozmowy za granicę mnie zupełnie nie interesują.

Ale dziękuję za wyjaśnienia. Spomiędzy Twojego wkurzania na wyznawców zdołałem wyłowić potrzebne mi informacje :)

PostNapisane: 2 lis 2013, o 20:46
przez telemaniak1984
Przepraszam (szczerze), może wyglądało to za ostro, jednak pisałem to z uśmiechem na ustach a nie będąc całym znerwicowanym ;)

Co do regulaminu to nie jest on zrozumiały w żadnej sieci a patrząc np. na regulamin TAK TAKa o podwajaniu doładowania konta to można powiedzieć, że regulamin Klucz to błahostka. Ja wymiekłem w połowie czytania i naprawdę do dziś dnia nie wiem, w jaki sposób działa aktualnie podwójne doładowanie w TAK TAK, bo ponownie do tego regulaminu boję się zajrzeć.

Poza tym musisz się zastanowić, czy oby napewno NJU jest korzystniejsza. Zakładając, możesz rozmawiać 300 minut miesięcznie w sieci a 100 minut poza siecią.

W Kluczu płacisz za to wszystko 19 zł. W NJU (Pre-Paid) za dokładnie to samo zapłacisz 60 zł + stała opłata cykliczna.

Nawet, jak w Klucz Mobile wygadasz 300 mint w sieci i 300 minut poza siecią, to zapłacisz i tak mniej niż w NJU, bo tylko 57 zł. No chyba, że dzwonisz raz na tydzień i np. dzwonisz tylko 4 dni po 100 minut dziennie. Wtedy tak. Ale jeś.i w miarę regularnie i codziennie, to uważaj, bo zapłacisz nieświadomie więcej.

Muszisz to sobie dokładnie przeliczyć. Nie mniej przed ofertą NJU Mobile przestrzegam. Lepiej rozejrzeć się za inną, np. LycaMobile i ich No-Limit. W LycaMobile masz za 39 zł miesięcznie fuul wypas (nielimitowane rozmowy do wszystkich + 500 MB internetu, tylko uważaj, bo cena 39 zł nie obejmuje SMSów do innych sieci). Albo za 29 zł nielimitowane rozmowy do wszystkich tylko bez internetu.

Pre-Paid NJU nie jest wg mnie korzystną ofertą. Jest zbyt trudna i zawiła. Generalnie prościej zapłacić w Lyca Mobile 39 zł miesięcznie, niż to wszystko przeliczać w NJU (czy dzwonię codziennie, czy raz na tydzień, itp)

PostNapisane: 6 lis 2013, o 08:56
przez soyo
Czesc, mam 2 pytania odnosnie tej sieci, pierwsze ogolne, drugie szczegolowe:

1) Konczy mi sie umowa abonamentowa z Play 1 lutego. Czy z przeniesieniem numeru, rozpoczeciem procedury, mam poczekac az do 1 lutego i wtedy dopiero moge wypelnic formularz i wyslac dokumenty, czy moge to tak zorganizowac, aby z chwila wygasniecia umowy z play, od razu miec aktywna karte sim z klucz mobile?

2) Pytanie odnosnie waznosci danych internetowych. Czy dane pakietowe sie sumuja pomiedzy doladowaniami? Przykladowo: dokonuje oplaty 9zl za 500MB dnia 1 stycznia; z tych danych wykorzystalem 100MB do 15 stycznia i 15 stycznia kolejny raz dokonuje zakupu 500 MB za 9zl, mam w sumie w tym momencie 900MB; Z tych danych wykorzystuje 200MB do 10 lutego i 10 lutego dokonuje kolejnego zakupu 500MB za 9zl.

Ile w tym momencie mam MB do wykorzystania, oraz do kiedy sa one(wszystkie, nie tylko czesc) wazne?

PostNapisane: 6 lis 2013, o 11:26
przez divhashmorex
1, możesz wcześniej zlecic przeniesienie z koncem pierwszego okresu rozliczeniowego po zakończeniu umowy i lepiej tak zrobić

PostNapisane: 6 lis 2013, o 11:29
przez soyo
Dzieki

Czy wiesz moze, czy w takim przypadku musze rowniez zlozyc wypowiedzenie z play'a z koncem umowy, czy juz Klucz to wszystko zalatwi za mnie?

PostNapisane: 6 lis 2013, o 11:40
przez macc
Klucz to wszystko zalatwi

PostNapisane: 6 lis 2013, o 12:34
przez soyo
Dzieki

PostNapisane: 7 lis 2013, o 19:14
przez Flash999
Czy Klucz rozlicza tak samo pakiety internetowy jak Plus (znaczy się, czy okrada klientów?)? Jak taktowane są pakiety?

PostNapisane: 8 lis 2013, o 00:00
przez buba1234
Ktos kiedys napisal, ze byl w szoku bo zobaczyl ze idzie co 1kB.

Jezeli to prawda to comiesięczny my-mobile ranking musi byc zaktualizowany

PostNapisane: 28 lis 2013, o 17:06
przez Sig
Chciałem się upewnić wśród użytkowników.
W Klucz Mobile w rozmowach w Polsce naliczanie jest sekundowe, a dzwoniąc za granicę co 30 sekund, czy coś się zmieniło?

PostNapisane: 28 lis 2013, o 22:22
przez Flash999
Zgadza się, w kraju naliczanie sekundowe - za granicę co 30 sekund.

PostNapisane: 29 lis 2013, o 14:54
przez Emsi
Na facebooku napisali, że jednostka rozliczania pakietów danych to 100kB.

PostNapisane: 29 lis 2013, o 15:36
przez Klucz Mobile
Sig napisał(a):Chciałem się upewnić wśród użytkowników.
W Klucz Mobile w rozmowach w Polsce naliczanie jest sekundowe, a dzwoniąc za granicę co 30 sekund, czy coś się zmieniło?

Witam,

połaczenia krajowe są oczywiście rozlizczane sekundowo (0,19 zł/min do wszystkich sieci krajowych). Zagraniczne - co 30 sekund.

PostNapisane: 29 lis 2013, o 17:23
przez wook
To lycamobile lepsza do międzynarodowych, połączeń bo ma połączenia rozliczane co 1 sekunde

PostNapisane: 29 lis 2013, o 17:28
przez Sig
wook napisał(a):To lycamobile lepsza do międzynarodowych, połączeń bo ma połączenia rozliczane co 1 sekunde

Ale ma opłatę za zestawienie połaczenia.

PostNapisane: 29 lis 2013, o 18:31
przez Klucz Mobile
Pragnę zaznaczyć, że:

1. Ceny w Klucz Mobile (z nielicznymi wyjątkami) nie zależą od numeru, na jaki się dzwoni (stacjonarny czy komórkowy). Przykład: Całe Wyspy Brytyjskie to TYLKO 0,15 zł/min (również na komórki!). To dwukrotnie taniej, niż połaczenia krajowe u wielu operatorów działających na polskim rynku telekomunikacyjnym :) Nie trzeba więc wiedzieć, na jaki numer się dzwoni.

2. Taryfa jest prosta i czytelna. Klient nie musi znać ani szukać żadnych kodów, szukać sposobów aktywacji ofert, pakietów... Aby dzwonić tanio, nie trzeba robić praktycznie nic.

3. Aby pomiędzy numrami w sieci Klucz Mobile rozmawiac za darmo, wystarczy tylko doładować konto, również nie trzeba nic włączać, gdyż pakiety minut przyznawane są automatycznie po każdym doładowaniu konta.

Klucz Mobile to oferta dla osób, które poszukują taniego sposobu komunikowania się (zarówno ze znajomymi w kraju jak i tymi przebywającymi za granicą) i które cenią proste i czytelne oferty.

:)

PostNapisane: 30 lis 2013, o 20:35
przez Hrycko
Emsi napisał(a):Na facebooku napisali, że jednostka rozliczania pakietów danych to 100kB.

To znaczy, że sami nie wiedzą... Mnie z pakietu rozlicza co 1KB... Aktualnie mam dokładnie 354693 KB 12-12-2013. Ale może lepiej, że nie wiedzą :P Bez pakietu na pewno idzie co 100KB.

Klucz Mobile napisał(a):Aby pomiędzy numrami w sieci Klucz Mobile rozmawiac za darmo, wystarczy tylko doładować konto, również nie trzeba nic włączać, gdyż pakiety minut przyznawane są automatycznie po każdym doładowaniu konta.

Polecam serdecznie umożliwić sprawdzenie stanu pakietu.

PostNapisane: 30 lis 2013, o 21:13
przez Emsi
To by oznaczało, że taki pakiecik 500MB starcza spokojnie. Chyba sam przeprowadzę test, bo już w nic w tej kwestii nie wierze. Hrycko, a Ty jak oceniasz te kluczowe pakiety? Starcza Ci spokojnie na miesiąc i jak korzystasz?
A może oficjalny profil Klucz Mobile rozwieje wątpliwości. Jak rozliczanie są jednostki w ramach pakietu transmisji danych?

PostNapisane: 30 lis 2013, o 21:42
przez Hrycko
Schodzi pomału bardzo Obrazek Sorry za jakość, nie mam przy sobie lepszego kalkulatora. Używam swojego telefonu jako modemu i starcza na dłużej. Lepiej niż mam w nju, gdzie nawet co pięć sekund zaczyna i kończy sesję i pobiera po 100KB.

PostNapisane: 1 gru 2013, o 13:47
przez wook
Sig napisał(a):
wook napisał(a):To lycamobile lepsza do międzynarodowych, połączeń bo ma połączenia rozliczane co 1 sekunde

Jaką opłatę? Bo jak dzwonię do USA to liczy normalnie, nic mi nie dolicza

PostNapisane: 2 gru 2013, o 15:19
przez Sig
Jeżeli kogoś interesuje -kwestia starterów Klucz Mobile. Po aktywacji wychodzące ważne 90 dni, na starterze za 5 zł jest 1 zł do wykorzystania, na starterze za 10 zł --> 10 zł.

[ Dodano: 2013-12-02, 15:20 ]
wook napisał(a):
Sig napisał(a):

Jaką opłatę? Bo jak dzwonię do USA to liczy normalnie, nic mi nie dolicza

Mój błąd, myślałem chyba o niemieckiej Lyca. Dawno nie sprawdzałem. Po prostu jak komuś szukałem to tak było, a czy w Lyca PL, czy DE - nie pamietam. Nie powinienem wypowiadać się bez pewności.

PostNapisane: 15 gru 2013, o 21:02
przez german
Sig, tam jest oplata. Na prawdę. W klucz nie ma innych opłat, na stronie głównej napisane że rozliczenia międzynarodowe po 30 sek.

PostNapisane: 1 sty 2014, o 23:24
przez Emsi
Ricki1980 napisał(a):Mam pytanie jakie dane należy wpisać, aby działał internet w SGS2? Telefon ustawia domyślnie Plusa i nie wskakuje ikonka H+, czyli brak sieci. Transmisja GPRS została aktywowana, pakiet wykupiony i zero internetu.

Mam podobny problem na Samsungu I9100 Galaxy SII - Też nie wyświetla się żadna ikonka (H,E,3G etc.). Nie mogę się połączyć z netem. Próbowałem skonfigurować przez auto-konfigurator na stronie, ale ten przysyła tylko konfiguracje MMS. Wpisywałem APN ręcznie, GPRS też aktywowałem. Na telefonie włączone opcje "Użyj danych pakietowych" i "Roaming danych".

PostNapisane: 1 sty 2014, o 23:47
przez Pijo
APN to www.klucz.net .

PostNapisane: 2 sty 2014, o 01:35
przez Emsi
Tak wiem, APN wpisywałem ręcznie według FAQ. Niestety dalej nie mogę się połączyć z netem.

PostNapisane: 2 sty 2014, o 02:34
przez german
Emsi, nie działa w ogóle na tej karcie sim czy tylko w tym telefonie czy modemie? Jeżeli co, skontaktuj się przez wiadomość prywatną - spróbuje pomóc.

PostNapisane: 2 sty 2014, o 02:38
przez goral2099
Kiedyś miałem problem z Lycamobile na Nokii 112. Nie działała transmisja danych, na innej karcie bez problemu. Nie pomagały smsy konfiguracyjne, które konfigurowały tylko mmsy, ani ręczne wpisywanie danych. W moim przypadku zadziałało przywrócenie telefonu do ust. fabrycznych.

PostNapisane: 2 sty 2014, o 02:42
przez german
Ręczne wpisywanie danych u mnie zawszę działa :D

PostNapisane: 2 sty 2014, o 19:23
przez Emsi
Nie działa tylko w tym telefonie. Próbowałem w nim kilka SIM-ek z Klucza. Pierwszy raz nie udało mi się skonfigurować telefonu.

Ustawienia jakie wpisałem ręcznie:
Nazwa APN: Internet,
APN: www.klucz.net,
Hasło: puste,
MCC: 260
MNC: 01
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: default / internet

PostNapisane: 2 sty 2014, o 21:39
przez german
Emsi, napisanie poprawnie, napisz jaki masz model telefonu. Może to Android?

PostNapisane: 2 sty 2014, o 22:12
przez ukefake
german, Emsi pisał, że to s2. a kto ma regulamin pakietów internetowych?