T-mobile na kartę - jakie haczyki, jakie taryfy?

PostNapisane: 22 cze 2013, o 20:17
przez słoneczny
Zastanawiam się nad tą siecią jako druga karta. Niestety Play jak i Plus zaczyna coraz gorzej wypadać u mnie pod względem jakości rozmów i zaczyna już to być denerwujące.
A że to druga karta, to żaden problem zmienić numery w sieci rodzinnej.
Głównie chodzi mi o te nielimitowane rozmowy w T za 10 zł na miesiąc. Jeśli w lipcu przedłużą to chętne bym się zdecydował. RWK nie jest potrzebne. Te 16,6zł spokojnie się wyda w miesiącu.
Pytanie tylko na co uważać? Czy mi nie włączą bez mojej wiedzy jakiś usług, które później będą płatne?
Jak je wyłączyć i jak najtaniej korzystać z tej sieci bez żadnych haczyków?

Tylko rozmowy, sporadycznie sms-y.

Z góry dzięki.

PostNapisane: 22 cze 2013, o 20:38
przez Emsi
Ja miałem problemy zarówno w Heyah jak i Tak-Taku z jakimiś kursami angielskiego. Przychodziły SMS-y ze słówkami i zwrotami, które przez tydzień były za darmo, a później za każdy SMS ściągało chyba po 1,22. Poza tym bez mojej wiedzy niejednokrotnie aktywowano mi muzykę na czekanie (również płatną). Promocje takie jak płatne RWK zostały aktywowane automatycznie, gdybym nie wiedział to znikałoby mi cyklicznie po 3zł miesięcznie z konta. Niby jako abonent z zarejestrowanym numerem miałem dostawać informację o zmianach w cenniku. Nie dostałem informacji o płatnym sprawdzaniu stanu konta (4 gr.)! Straciłbym sporo pieniędzy gdybym nie był czytelnikiem Telepolis i nie dowiedział się stąd o haczykach sieci T-mobile. Uciekłem i namawiam wszystkich w okół do takiego ruchu. Ten operator również obniżył jakość swoich usług. Na plus, że chyba poprawili coś z zasięgiem w ostatnim czasie. I to jest jedyny plus różowej sieci.

PostNapisane: 22 cze 2013, o 20:38
przez Flash999
Mam poniższą informację na starterze:
"Zagraj coś na poczekaniu!
Już po pierwszym zasileniu konta otrzymasz Granie na Czekanie bez opłat nawet do 2 miesięcy. Po bezpłatnym okresie promocyjnym okresie obowiązuje abonament miesięczny za usługę określony w aktualnym regulaminie serwisu na www.t-mobile.pl/granie. Aby zrezygnować z usługi, wyślij SMS o treści NIE pod bezpłatny numer 80333."

Z tego co pamiętam tylko to trzeba wyłączyć (kiedyś byłem w heyah).

Pamiętaj o koszcie sprawdzenia stanu konta - 4 gr i usłudze Rok ważności konta za 3 zł miesięcznie.

Jeśli T-Mobile działa jak heyah to będą wysyłali irytujący SPAM SMSami.

PostNapisane: 22 cze 2013, o 21:43
przez słoneczny
OK, dzięki. Tego się właśnie spodziewałem. Jeśli to jednorazowe polowanie na jelenia to jeszcze pół biedy. Gorzej jak będą mnie nękać takimi haczykami co miesiąc. W plusie też przy nowym starterze są haczyki, więc to dla mnie nie nowość.
Zobaczymy czy przedłużą promo. Jeśli tak, to najpierw wezmę jeden starter na testy, a później zobaczymy. Może przez ten miesiąc jeszcze coś się zmieni.

PostNapisane: 22 cze 2013, o 21:51
przez Maniek99
Będą jeszcze nękać, u mnie dopiero po trzeciej reklamacji ten cały syf powyłączali.

Re: T-mobile na kartę - jakie haczyki, jakie taryfy?

PostNapisane: 23 cze 2013, o 01:56
przez ciekawy
słoneczny napisał(a):Zastanawiam się nad tą siecią jako druga karta. Niestety Play jak i Plus zaczyna coraz gorzej wypadać u mnie pod względem jakości rozmów i zaczyna już to być denerwujące.
A że to druga karta, to żaden problem zmienić numery w sieci rodzinnej.
Głównie chodzi mi o te nielimitowane rozmowy w T za 10 zł na miesiąc. Jeśli w lipcu przedłużą to chętne bym się zdecydował. RWK nie jest potrzebne. Te 16,6zł spokojnie się wyda w miesiącu.
Pytanie tylko na co uważać? Czy mi nie włączą bez mojej wiedzy jakiś usług, które później będą płatne?
Jak je wyłączyć i jak najtaniej korzystać z tej sieci bez żadnych haczyków?

Tylko rozmowy, sporadycznie sms-y.

Z góry dzięki.

a próbowałeś się w tym Play przełączyć na zasięg Orange ? jak nie to spróbój, powinieneś mieć zasięg lepszy jeśli w twojej okolicy działa NetWorks, to zasięg 2G na rozmowy powinieneś mieć dobry przez Orange, w Plusie spada czasem jakość na 2G a jak masz np. smartfon obsługujący 3G to przełączasz się na 3G i od razu masz lepszą jakość rozmów

PostNapisane: 23 cze 2013, o 04:12
przez aster
Flash999 napisał(a):Z tego co pamiętam tylko to trzeba wyłączyć (kiedyś byłem w heyah).

Pamiętaj o koszcie sprawdzenia stanu konta - 4 gr i usłudze Rok ważności konta za 3 zł miesięcznie.

To już jest przegięcie włączać komuś usługę na siłę, która za jakiś czas przestanie być bezpłatna. RWK za 3zł miesięcznie to też dziwna opłata, a odpłatne sprawdzanie stanu konta to już kompletne przegięcie...

Czy jakaś inna sieć pobiera za to opłatę?

PostNapisane: 23 cze 2013, o 11:50
przez słoneczny
ciekawy napisał(a):
a próbowałeś się w tym Play przełączyć na zasięg Orange ?

Już od dawno jestem na Orange, które może i ma dobrą modulację, ale za to rwie mi rozmowę, albo wywala z własnej sieci. Nie mam 3G, bo potrzebuje tego telefonu tylko do rozmów. Może i przez tą modernizację NetWorks jak i Plusa coś się kaszani bardziej niż kiedyś. Plus to już jest całkiem porażka. Zasięg skacze jak oszalały. Jak nic się nie zmieni do lipca, to chce czy nie chcę biorę na testy różowego. Najwyżej się z nim trochę pomęczę.

PostNapisane: 23 cze 2013, o 13:55
przez DanielR
aster napisał(a):Czy jakaś inna sieć pobiera za to opłatę?

Tak. Marka dawnej PTC (obecnie T-Mobile), czyli Heyah.
Co ciekawe w innej marce - MTV Mobile, nie są pobierane opłaty.

PostNapisane: 23 cze 2013, o 16:37
przez divhashmorex
No i w PTK Centertel sprawdzenie środków w niektórych pakietów możliwe jest wyłącznie przez (płatnego) SMSa. Niemniej jednak, chyba tylko T-Mobile poszło aż tak daleko, by za sprawdzenie stanu konta głównego kazać sobie płacić :)

PostNapisane: 23 cze 2013, o 17:44
przez aster
Tak z ciekawości spytam czy w tych płatnych zapytaniach o saldo konta otrzymuje się (oprócz samego salda, rzecz jasna) informację, że wygenerowanie tej wiadomości kosztowało 4gr?

PostNapisane: 23 cze 2013, o 17:50
przez Kryniczanin
aster, Nie.

PostNapisane: 24 cze 2013, o 05:49
przez ciekawy
słoneczny napisał(a):
ciekawy napisał(a):
a próbowałeś się w tym Play przełączyć na zasięg Orange ?

Już od dawno jestem na Orange, które może i ma dobrą modulację, ale za to rwie mi rozmowę, albo wywala z własnej sieci. Nie mam 3G, bo potrzebuje tego telefonu tylko do rozmów. Może i przez tą modernizację NetWorks jak i Plusa coś się kaszani bardziej niż kiedyś. Plus to już jest całkiem porażka. Zasięg skacze jak oszalały. Jak nic się nie zmieni do lipca, to chce czy nie chcę biorę na testy różowego. Najwyżej się z nim trochę pomęczę.

zrób tak, porównaj sobie zasięg Orange na karcie Play z zasięgiem z karty Orange i z zasięgiem T-Mobile czy MTV i będziesz miał odpowiedź czy "oryginalny" zasięg T-Mobile jest lepszy od tego w NetWorks na Orange czy Play bo ja w moich okolicach zauważyłem, że różnice w NetWorks na 2G są prawie niezauważalne, a testowałem na kartach Play na zasięgu Orange i na karcie T-Mobile, wychodzi ten sam zasięg, może być zła wiadomość dla ciebie, że w NetWorks sieci Orange i T-Mobile zlikwidowały niektóre stacje i lepszego zasięgu może nie być bez względu na to czy wybierzesz T-Mobile czy Orange, może się tak zdarzyć

PostNapisane: 25 cze 2013, o 18:41
przez słoneczny
Kupiłem, na razie do testów T-mobile na kartę i teraz kilka zdań ku przestrodze.

Początkowo za sprawdzenie stanu konta pobrało mi 3 grosze, później dopiero 4 grosze.
Po pierwszej rozmowie automatycznie włączyła mi się roczna ważność konta, co nie powinno mieć miejsca.
W kolejnym dniu po wyłączeniu i włączeniu telefonu ważność konta ustaliła się na 14 dni.
I po doładowaniu za 50 zł wskoczyła już prawidłowo na 3 miesiące i 14 dni - jedyny plus to kumulacja doładowań. Na szczęście nie pobrało mi żadnych opłat za chwilowo włączone RWK.

Na dzień dobry okazało się że mam włączone "granie na wyłudzanie", "pocztę głosową" i z informacji na starterze wynika, że dostanę jeszcze jakąś bezpłatną tygodniową prenumeratę, która później będzie płatna.

Zalogowałem się na IBOA, wcześniej jeszcze wyłączyłem "granie" dzięki pomocy forumowiczów. W IBOA wyłączyłem pocztę głosową (która się wcale nie wyłączyła), wszystkie usługi premium, oraz gprs, wap, mms.
Pocztę ponownie wyłączyłem mechanicznie z pozycji ustawień przekierowań w telefonie.
Brak oficjalnych krótkich kodów do jej wyłączenia, a z pozycji ekspresowego menu nie da się tego zrobić - przynajmniej mi się to nie udało.
IBOA chodzi fatalnie, zamyśla się jak YouTube przy łączu 0,5 Mbps. :-)

Na razie telefon zdaje się być czysty od wszelkiego wyłudzania ze strony t-mobile.
Jeśli trafię jeszcze na jakieś haki, dopiszę ku przestrodze.

PostNapisane: 25 cze 2013, o 18:51
przez lexom
A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat usługi: 2x Więcej na konto?
Są tam jakieś haczyki?

PostNapisane: 25 cze 2013, o 18:51
przez lexom
A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat usługi: 2x Więcej na konto?
Są tam jakieś haczyki?

PostNapisane: 25 cze 2013, o 19:59
przez mth90
Wszystko jest w regulaminie.
Środki z konta promocyjnego są ważne 3-21 dni, wykorzystywane w ostatniej kolejności z naliczaniem minutowym, bez możliwości przeznaczenia na usługi premium. Same minusy.
Jest też jeden, ale dla mnie ogromny, plus, mianowicie środki z promocji można przeznaczać na zakup pakietu data, przez co TT Hot staje się świetną ofertą dla potrzebujących dużych pakietów danych.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 08:58
przez Horacy
I z tego co kojarzę, ten pakiet danych właśnie zejdzie pierw z konta dodatkowego, ale mogę się mylić, niech ktoś to potwierdzi/zdementuje.

PostNapisane: 26 cze 2013, o 14:00
przez mth90
Dokładnie tak- jeśli saldo konta promocyjnych złotówek jest równe lub wyższe od opłaty za pakiet data to zostanie on opłacony właśnie z tego konta.

PostNapisane: 27 cze 2013, o 13:22
przez Horacy
No i to było bardzo fajne bo niby ekstrazłotówki schodziły w drugiej kolejności, mały krótki okres ważności, a można było za nie pakiet danych kupić.

PostNapisane: 27 cze 2013, o 16:44
przez mth90
Horacy, skąd ten czas przeszły? Tak nadal jest. Dzięki temu Hot stał się świetną taryfą, przynajmniej dla mnie- 50,9 zł na rozmowy i SMS-y po stawkach 0,30 i 0,18 zł, zbieranie minut do T-Mobile, Heyah i sieci stacjonarnych oraz pakiet 1200 MB za 29 zł miesięcznie. Dodatkowo mieszam w miejscu, gdzie przez 30-40 km można nie trafić na żaden maszt z 3G, a takowy z T-Mobile widzę z okna sypialni, 0,5 km od domu. :)

(Liczę dodatkowe 20 zł do doładowania powyżej 25 zł, początkowo przez 6 miesięcy za przejście z Orange, obecnie przez 9 miesięcy za to, że jestem w T-mobile. Doładowanie 29 zł ze strony operatora z bonusem 10%. Środki ważne rok.)

PostNapisane: 27 cze 2013, o 23:24
przez 7sekund
W każdej sieci można wyłączyć pocztę głosowa skróconym kodem: ##002# a w sieci PTC także. Miałem heyah i też były u mnie te same problemy co u was ale trochę mniej tych płatnych usług włączyli sami i od razu zlikwidowałem kodami lub bezpłatnym smsem.

PostNapisane: 1 lip 2013, o 09:11
przez negra
Napiszcie mi czy w T-M na kartę są dostępne karty mikro-sim ? do telefonu np.Nokia Lumia?

PostNapisane: 1 lip 2013, o 09:21
przez słoneczny
TAK - masz 2in1 w jednym starterze.

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:36
przez Handzol
A ja mam pytanie odnośnie usługi Między Nami. Czy jeżeli przeniosę dwa numery z innych sieci to mogę na nich aktywować jakoś tą usługę czy jedynie pozostaje mi kupienie tych promocyjnych starterów i utrata dotychczasowych numerów?

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:48
przez buba1234
Juz bardziej się opłaca do takich rozmów Lycamobile i Klucz MObile [działaja na Plusie].

1. Klucz Mobile

http://www.klucz.net/
za doładowanie 50zł dostajesz bonus w postaci 12.000 minut wewnatrz sieci na pół roku [wychodzi 66 minut na dzień], darmowe smsy w standardzie wewnatrz sieci.

Do tego niskie stawki do wszystkich sieci 19gr/min, 9gr za sms. Konto wazne rok po kazdym doladowaniu. Duze i tanie pakiety internetu np. 500MB za 9zl, 1GB za 15zł, 2GB za 25zł.

Tanie rozmowy miedzynarodowe.

2. Lycamobile

http://www.lycamobile.pl/po/nationalrates

wewnatrz sieci
Ciesz się nielimitowanymi rozmowami z Lycamobile do Lycamobile w obrębie Polski.
Oferta: Skorzystaj z naszej oferty doładowując swoje konto kwotą: 10zł, 20zł, 30zł lub 50zł. Nielimitowane bezpłatne rozmowy są ważne przez 14 dni od daty doładowania. Po tym okresie obowiązuje opłata 0.29zł za 30 minutowe połączenie.
Dotyczy wyłącznie klientów w Polsce.
Oferta ważna do 31/07/2013 - zwykle przedluzaja co miesiac

PostNapisane: 10 lip 2013, o 22:57
przez Handzol
Właśnie zależy mi na czymś infrastruktury T-mobile ponieważ bardzo często przebywam na zad..iu gdzie tylko T ma zasięg :) Zastanawiałem się jeszcze nad heyah, ale nie wiem czy nie będzie ona miała niższych priorytetów w sieci i denerwuje mnie napis z małej litery "heyah" :lol: A z Plusem i Playem miałem do czynienia i jednak podziękuje...

PostNapisane: 11 lip 2013, o 01:37
przez Edmund
Handzol - skoro wchodzi w rachubę tylko infrastruktura T-M to mam parę info dla Ciebie:
1. Z tego co się orientuję nie ma szans na uruchomienie Między nami na przeniesionych numerach.
2. Heyah (jak i inne marki - MTV Mobile i tuBiedronka) nie będzie miała żadnych niższych priorytetów jak T-Mobile.

3. Może warto się zastanowić nad MTV Mobile (kolejna marka T-Mobile)?
Plusem jest to, że nie trzeba płacić za sprawdzenie konta i za roczną ważność konta. Po doładowaniu za 25zł masz przez 30 dni smsy za darmo do wszystkich sieci.
Mają usługę "Twoja trójka" - możesz wybrać do 3 numerów (z różnych sieci) z którymi masz tańsze połączenia. Gdy jest to numer w MTV Mobile albo T-Mobile to nie płacisz za połączenia ani grosza. Koszt usługi to 3zł/30dni.
Minusem jest to, że podczas przenoszenia numerów z innych sieci czasami nie udaje się przenieść do taryfy MTV i muszą to później ręcznie odkręcać. Tak więc trzeba bardzo wyczulić doradców gdy będziesz przenosił tam numer.
Kolejnym minusem jest cennikowa cena za min połączenia - 39gr.

PostNapisane: 11 lip 2013, o 08:53
przez Handzol
Hmmm, oferta MTV jest całkiem niezła. Ale skoro mówisz, że nie ma priorytetów na sieciach to najbardziej interesująca chyba będzie dla mnie Heyah. Jakoś MTV jest strasznie krótko na rynku i jeszcze nikogo nie spotkałem żeby w tej sieci był, a upadków takich operatorów było już mnóstwo... Tak czy siak, dziękuje za poradę :)

[ Dodano: 2013-07-11, 11:01 ]
Jeszcze jedno pytanie, czy w MTVMobile bonus za przenoszenie numery 6x20zł można wykorzystać na pakiet internetowy tak jak jest to w T-mobile na karte?

PostNapisane: 11 lip 2013, o 12:31
przez Horacy
120 zł w prezencie, w postaci bonusa po doładowaniach! Wystarczy, że co miesiąc zasilisz swoje konto kwotą minimum 25 zł, a my przez okres 6 miesięcy będziemy Ci dodawać dodatkowe 20 zł na konto. Bonus wykorzystasz w dowolny sposób i do wszystkich sieci.

W moim toku rozumowania, można wykorzystać na wszystko.

PostNapisane: 11 lip 2013, o 12:47
przez Edmund
Handzol, MTV Mobile nie jest to operatorem wirtualnym tylko należy do T-Mobile (nawet w ich salonach można kupić tę ofertę), tak więc szybko nie upadną...

PostNapisane: 12 lip 2013, o 10:06
przez Horacy
MTV Mobile w T-Mobile to coś na zasadzie RBM Mobile w Play, niby 2 różne nazwy, jeden właściciel, podobne pakiety, kody itp.